

Az MSI kiadott egy-egy tájékoztatót a cég 2025-től bevezetendő új elnevezési szabályokról a gamereknek szánt, illetve az üzleti célú monitorokra vonatkozóan.
Az MSI ún. teljes marketing-nevekről beszél (egyszerűbben szólva, a kereskedelmi típusjelekről vagy modellszámokról van szó), amelyet két részre oszt: elsődleges marketing névre és a változó specifikációból eredő részre. Ez mind a két monitorosztályra, azaz a gaming és az üzleti célú monitorokra is vonatkozik. Nézzük először a gaming monitorok esetében az elsődleges, majd a teljes marketing nevet!
Gaming monitorok
A változások és az új szabályok az abszolút csúcskategóriás MEG (MSI Enthusiast Gaming), a szintén felső kategóriás MPG (MS Performance Gaming), és a MAG (MSI Arsenal Gaming) sorozatokra vonatkoznak. A kisebb tudású és olcsóbb G sorozatú modellekről a tájékoztató nem tesz említést.
Az elsődleges marketing név karakterlánca maga is három részre tagolódik, amelyek szóközzel vannak egymástól elválasztva. Az első rész a szegmens, azaz a modellcsalád neve: MEG vagy MPG vagy MAG. A szóköz után az első két számjegy - mily meglepő - a képernyő átlóméretét jelöli hüvelykben, fölfelé kerekítve (pl. a 24 jelenthet 23,6 és 23,8 hüvelyket is). A méretet követi a generáció jele, ami lehet szám is (1-től 9-ig) és betűjel is (A-tól Z-ig). Ezután maximum hat betű következhet, de ezek hiánya is jelentéssel bír.
Ez a hat betűhely, az alábbi sorrendben egymást követve, a következő betűjeleket tartalmazza (vagy adott esetben nem tartalmazza):
Paneltípus: C (ívelt panel) vagy nincs jelölve (sík panel)
Felbontás: Q (QHD), U (4K) vagy nincs jelölve (FHD)
LED/állvány: R (RGB effekt + állvány), P (állítható állvány) vagy nincs jelölve (fix állvány)
Panelfunkció: D (dual üzemmód)
Rapid panel: F (feltehetően a gyors válaszidőt jelenti)
Szín: W (fehér)
Az elsődleges marketing név végén, szóközzel elválasztva az ún. "különleges funkció" jelölése található. Ez kétféle lehet: QD (Quantum Dot) vagy QD-OLED (Quantum Dot + OLED).
Ezután már csak a változó specifikációnak megfelelő négy betű- és számcsoport következik az alábbi sorrendben:
Képfrissítési frekvenciaosztály: E (240 Hz alatt) vagy X (240 Hz vagy nagyobb)
Képfrissítési frekvencia: pl. 18 (180 Hz), 20 (200 Hz) stb.
Háttérvilágítás: M (mini LED)
Paneltípus: V (VA panel), N (TN panel), nincs jelölés (IPS panel)
Az MSI weboldalát megnézve, az új gaming monitoroknál ez a rendszer már működik. Nézzük, hogyan néz ki ez a gyakorlatban pl. a MAG 274QPF X30MV monitor esetében. A MAG modellcsaládba tartozó készülék átlómérete 27", a generáció azonosítója 4, a panel nem ívelt (nincs jelölve), a felbontás QHD (Q), állítható állványa van (P), nincs dual mód (nincs jelölve), a panel gyors reakcióidejű (F), a színe nem fehér (nincs jelölve). A frissítési frekvencia 240 Hz vagy nagyobb (X), a tényleges frissítési frekvencia 300 Hz (30), a háttérvilágítás mini-LED-es (M) és a panel fajtája VA (V).
Üzleti célú (termelékeny munkára alkalmas, továbbá okos- és hordozható) monitorok
Az üzleti célú monitorok osztályában az új nomenklatura szerint szintén három család van, illetve lesz: a Summit, a Modern és PRO sorozat. Valamennyi marketing név a sorozat nevével, majd szóköz után az M (Monitor) betűvel kezdődik, amit a sorozat jele (S vagy D vagy P) követ. Ezután jön a képernyőméret, a generáció, az ívelt panel/síkpanel, a felbontás és az effekt LED/állvány jelölése teljesen hasonló módon, mint a gaming monitoroknál. Ezt követően annyi változás van, hogy a dual üzemmód (amelynek csak a gaming monitoroknál van értelme) jelölése helyett a "különleges funkció" jele következik: D (dokkoló), M (webkamera), H (hub), L (szuperlight) vagy S (smart monitor). A fehér szín jelzése a következő helyen W, az EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool), azaz a környezetre gyakorolt hatást minősítő rendszer jelzése - ha van ilyen értékelése a monitornak - pedig G. Ezek alkotják tehát az elsődleges marketing nevet.
A teljes marketing név változó specifikációból eredő részének első két betűhelyén ugyanazok a paraméterek vannak, mint a gaming monitorok esetében, a harmadiknál pedig csak annyi eltérés van, hogy csak VA és IPS panelek szerepelnek, az üzleti célú monitorok között nincsenek TN panelesek. Végül az utolsó betű az IO port mátrix különféle kombinációit jelöli: A (HDMI + DisplayPort + Audio), C (HDMI + USB-C), L (HDMI + Audio), illetve nincs jelölés (HDMI + DisplayPort, HDMI + DisplayPort + USB-C, 2 db HDMI + DisplayPort, 2 db HDMI + DisplayPort + USB-C).
Az MSI weboldalán az üzleti monitorok osztályában (Business & Productivity Monitors, Smart Monitors és Portable Monitors) Summit sorozatú készüléket még nem találunk, és úgy tűnik, a többi monitorra vonatkozóan sem teljes körű az új nomenklatura, a változó specifikációból eredő rész még nem szerepel. Ez érthető, hiszen nagyrészt korábbi modellekről van szó.
Válasszunk ki itt is egy konkrét készüléket, pl. a Modern MD272UPHG típust. Az első néhány jelölést nem kell magyarázni (Modern MD27...), az ezeket követő 2-es a generáció azonosítója, az U jelenti a 4K-UHD felbontást, a P az állítható állvány jele, a H az integrált Hubra utal, a G pedig azt jelenti, hogy ennél a modellnél, hogy átesett a környezetre gyakorolt hatás minősítésén.